Wykład prof. Guya A. Orbana (K.U. Leuven, University of Parma)

Dziekan Wydziału Psychologii i Kognitywistyki zaprasza na wykład prof. Guya A. Orbana z K.U. Leuven i  University of Parma, pt.

Interdisciplinary investigations into the neural basis of human behavior

Wykład odbędzie się 1 października (wtorek) o godz. 12:00 w Sali im. Michała Sobeskiego (A) Collegium Floriana Znanieckiego (budynek E), na Kampusie Ogrody.

Guy Orban to jeden z najbardziej znanych na świecie neuroanukowców europejskich, a w gronie jego wychowanków są m.in. Wim Vanduffel i Rufin Vogels. Jest doktorem nauk medycznych (M.D.: 1969, K.U. Leuven), inżynierem (Applied Mathematics; 1974, U.C. Louvain) oraz neurofizjologiem (Ph.D.; 1975, K.U. Leuven). Od 1986 r. do niedawna (obecnie jako professor emeritus) był profesorem zwyczajnym w Medical School, K.U. Leuven. W swoim CV ma też m.in. 5-letni pobyt jako Visiting Fellow w John Curtin School Medical Research Canberra (1974-1979).

Wśród swoich publikacji wykazuje: książki Neuronal operations in the visual cortex (Springer 1984) i La Vision, mission du cerveau (Collège de France Fayard 2007) oraz ponad 240 artykułów w czołowych czasopismach naukowych. Jego zainteresowania badawcze to: widzenie i procesy poznawcze, w tym ich podłoża neuronalne u ludzi i innych naczelnych

Wizualzacja z artykułu Orban, Van Essen i Vanduffel, 2004